Kristoff eller Edvald til topps på lørdagens Milano – SanRemo?
Hele 27. lag på startstreken i Milano lørdag 8 august.
Milano-Sanremo 2020 blir 299 kilometer langt, løypetraseen er endret og lagene er endret til 6 ryttere pr. lag. Dette er ikke optimalt, og er blitt sterkt kritisert, noe som kan bidra til å endret utfallet på rittet. Fra Norge deltar i tillegg til Alexander Kristoff, Edvald Boasson Hagen og Amund Grøndahl Jansen, i dette 111 år gamle ritt arrangementet. Alexander Kristoff og de andre vil stå på startstreken om det ikke skjer radikale ting vedrørende Corona epidemien. Noe som faktisk kan skje da vi ser en sterk økning i flere av de Europeiske land. Ekstra utsatt er Frankrike, Belgia og Spania som allerede er rødt og flere kan komme etter.
Det er meldt om +30 grader og litt vind, så det kommer til å bli et meget tøft ritt med kun 6 ryttere på hvert lag.
Følgende ryttere er påmeldt til rittet på lørdag:
ELENCO ISCRITTI / RIDER LIST / LISTE DES ENGAGÉS | ||||||||
DQT | DECEUNINCK – QUICK – STEP | BEL | BCF | BARDIANI CSF FAIZANE’ | ITA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
1 | ALAPHILIPPE Julian | FRA | 61 | ALBANESE Vincenzo | ITA | |||
2 | ASGREEN Kasper | DEN | 62 | FILOSI Iuri | ITA | |||
3 | BENNETT Sam | IRL | 63 | FIORELLI Filippo | ITA | |||
4 | DECLERCQ Tim | BEL | 64 | MAZZUCCO Fabio | ITA | |||
5 | JUNGELS Bob | LUX | 65 | SAVINI Daniel | ITA | |||
6 | ŠTYBAR Zdeněk | CZE | 66 | TONELLI Alessandro | ITA | |||
D.S. | BRAMATI Davide | ITA | D.S. | REVERBERI Roberto | ITA | |||
D.S. | PEETERS Wilfried | BEL | D.S. | ROSSATO Mirko | ITA | |||
ALM | AG2R LA MONDIALE | FRA | BOH | BORA – HANSGROHE | GER | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
11 | NAESEN Oliver | BEL | 71 | SAGAN Peter | SVK | |||
12 | DUVAL Julien | FRA | 72 | BENEDETTI Cesare | ITA | |||
13 | NAESEN Lawrence | BEL | 73 | BURGHARDT Marcus | GER | |||
14 | VANDENBERGH Stijn | BEL | 74 | GATTO Oscar | ITA | |||
15 | VENDRAME Andrea | ITA | 75 | GROSSSCHARTNER Felix | AUT | |||
16 | WARBASSE Lawrence | USA | 76 | OSS Daniel | ITA | |||
D.S. | BIONDI Laurent | FRA | D.S. | POITSCHKE Enrico | GER | |||
D.S. | JANNEL Didier | FRA | D.S. | VALACH Jan | SVK | |||
AFC | ALPECIN – FENIX | BEL | CCC | CCC TEAM | POL | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
21 | VAN DER POEL Mathieu | NED | 81 | VAN AVERMAET Greg | BEL | |||
22 | DE BONDT Dries | BEL | 82 | DE MARCHI Alessandro | ITA | |||
23 | LEYSEN Senne | BEL | 83 | KOCH Jonas | GER | |||
24 | MODOLO Sacha | ITA | 84 | MASNADA Fausto | ITA | |||
25 | SBARAGLI Kristian | ITA | 85 | SCHÄR Michael | SUI | |||
26 | THWAITES Scott | GBR | 86 | TRENTIN Matteo | ITA | |||
D.S. | LEYSEN Bart | BEL | D.S. | BALDATO Fabio | ITA | |||
D.S. | ROODHOOFT Christophe | BEL | D.S. | PIVA Valerio | ITA | |||
ANS | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | ITA | CWG | CIRCUS – WANTY GOBERT | BEL | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
31 | BAGIOLI Nicola | ITA | 91 | BAKELANTS Jan | BEL | |||
32 | BAIS Mattia | ITA | 92 | DE GENDT Aime | BEL | |||
33 | GAVAZZI Francesco | ITA | 93 | MEURISSE Xandro | BEL | |||
34 | RESTREPO VALENCIA Jhonatan | COL | 94 | PASQUALON Andrea | ITA | |||
35 | RUMAC Josip | CRO | 95 | VAN POPPEL Danny | NED | |||
36 | VENCHIARUTTI Nicola | ITA | 96 | VLIEGEN Loïc | BEL | |||
D.S. | SAVIO Gianni | ITA | D.S. | DE NEEF Steven | BEL | |||
D.S. | SPEZIALETTI Alessandro | ITA | D.S. | VAN DER SCHUEREN Hilaire | BEL | |||
AST | ASTANA PRO TEAM | KAZ | COF | COFIDIS | FRA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
41 | LUTSENKO Alexey | KAZ | 101 | VIVIANI Elia | ITA | |||
42 | ARANBURU DEBA Alex | ESP | 102 | CONSONNI Simone | ITA | |||
43 | BOARO Manuele | ITA | 103 | LAPORTE Christophe | FRA | |||
44 | FRAILE MATARRANZ Omar | ESP | 104 | LEMOINE Cyril | FRA | |||
45 | IZAGIRRE INSAUSTI Gorka | ESP | 105 | SABATINI Fabio | ITA | |||
46 | MARTINELLI Davide | ITA | 106 | VANBILSEN Kenneth | BEL | |||
D.S. | MARTINELLI Giuseppe | ITA | D.S. | DAMIANI Roberto | ITA | |||
D.S. | ZANINI Stefano | ITA | D.S. | GUIBERTEAU Christian | FRA | |||
TBM | BAHRAIN – MCLAREN | BRN | EF1 | EF PRO CYCLING | USA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
51 | COLBRELLI Sonny | ITA | 111 | BETTIOL Alberto | ITA | |||
52 | CARUSO Damiano | ITA | 112 | CLARKE Simon | AUS | |||
53 | GARCIA CORTINA Ivan | ESP | 113 | CRADDOCK G Lawson | USA | |||
54 | HALLER Marco | AUT | 114 | DOCKER Mitchell | AUS | |||
55 | MOHORIC Matej | SLO | 115 | NIELSEN Magnus Cort | DEN | |||
56 | TEUNS Dylan | BEL | 116 | WOODS Michael | CAN | |||
D.S. | PELLIZOTTI Franco | ITA | D.S. | GUIDI Fabrizio | ITA | |||
D.S. | VOLPI Alberto | ITA | ||||||
GAZ | GAZPROM – RUSVELO | RUS | NTT | NTT PRO CYCLING TEAM | RSA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
121 | CIMA Damiano | ITA | 181 | NIZZOLO Giacomo | ITA | |||
122 | BOEV Igor | RUS | 182 | BOASSON HAGEN Edvald | NOR | |||
123 | CANOLA Marco | ITA | 183 | GOGL Michael | AUT | |||
124 | CIMA Imerio | ITA | 184 | HUNDAHL Michael Valgren | DEN | |||
125 | KURIYANOV Stepan | RUS | 185 | KREUZIGER Roman | CZE | |||
126 | VELASCO Simone | ITA | 186 | WALSCHEID Maximilian Richard | GER | |||
D.S. | DEVOTI Michele | ITA | D.S. | MICHAELSEN Lars | DEN | |||
D.S. | PETROV Evgeny | RUS | D.S. | VANOUDENHOVE Gino | BEL | |||
GFC | GROUPAMA – FDJ | FRA | ARK | TEAM ARKEA – SAMSIC | FRA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
131 | DEMARE Arnaud | FRA | 191 | BOUDAT Thomas | FRA | |||
132 | GENIETS Kévin | LUX | 192 | BOUHANNI Nacer | FRA | |||
133 | GUARNIERI Jacopo | ITA | 193 | MCLAY Daniel | GBR | |||
134 | KONOVALOVAS Ignatas | LTU | 194 | PICHON Laurent | FRA | |||
135 | KÜNG Stefan | SUI | 195 | RUSSO Clément | FRA | |||
136 | SINKELDAM Ramon | NED | 196 | VACHON Florian | FRA | |||
D.S. | GUESDON Frédéric | FRA | D.S. | CAER Yvon | FRA | |||
D.S. | HINAULT Sebastien | FRA | ||||||
ISN | ISRAEL START – UP NATION | ISR | INS | TEAM INEOS | GBR | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
141 | BOIVIN Guillaume | CAN | 201 | KWIATKOWSKI Michal | POL | |||
142 | CIMOLAI Davide | ITA | 202 | GANNA Filippo | ITA | |||
143 | DOWSETT Alex | GBR | 203 | MOSCON Gianni | ITA | |||
144 | HOLLENSTEIN Reto | SUI | 204 | PUCCIO Salvatore | ITA | |||
145 | SUTHERLAND Rory | AUS | 205 | SWIFT Ben | GBR | |||
146 | ZABEL Rick | GER | 206 | VAN BAARLE Dylan | NED | |||
D.S. | COZZI Claudio | ITA | D.S. | CIONI Dario David | ITA | |||
D.S. | SØRENSEN Nicki | DEN | ||||||
LTS | LOTTO SOUDAL | BEL | TJV | TEAM JUMBO – VISMA | NED | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
151 | EWAN Caleb | AUS | 211 | VAN AERT Wout | BEL | |||
152 | DE BUYST Jasper | BEL | 212 | JANSEN Amund Grøndahl | NOR | |||
153 | FRISON Frederik | BEL | 213 | LINDEMAN Bert-Jan | NED | |||
154 | GILBERT Philippe | BEL | 214 | MARTENS Paul | GER | |||
155 | MAES Nikolas | BEL | 215 | ROOSEN Timo | NED | |||
156 | VAN DER SANDE Tosh | BEL | 216 | TOLHOEK Antwan | NED | |||
D.S. | DE WEERT Kevin | BEL | D.S. | BOVEN Jan | NED | |||
D.S. | WILLEMS Frederik | BEL | D.S. | ENGELS Addy | NED | |||
MTS | MITCHELTON – SCOTT | AUS | SUN | TEAM SUNWEB | GER | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
161 | ALBASINI Michael | SUI | 221 | MATTHEWS Michael | AUS | |||
162 | EDMONDSON Alexander | AUS | 222 | ARNDT Nikias | GER | |||
163 | KONYCHEV Alexander | ITA | 223 | BENOOT Tiesj | BEL | |||
164 | MEYER Cameron | AUS | 224 | BOL Cees | NED | |||
165 | SMITH Dion | NZL | 225 | KRAGH ANDERSEN Søren | DEN | |||
166 | STANNARD Robert | AUS | 226 | SÜTTERLIN Jasha | GER | |||
D.S. | ALGERI Vittorio | ITA | D.S. | KEMNA Rudie | NED | |||
D.S. | BATES Gene | AUS | D.S. | REEF Marc | NED | |||
MOV | MOVISTAR TEAM | ESP | TDE | TOTAL DIRECT ENERGIE | FRA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
171 | CARRETERO Hector | ESP | 231 | BONIFAZIO Leonardo | ITA | |||
172 | CATALDO Dario | ITA | 232 | BONIFAZIO Niccolò | ITA | |||
173 | CULLAIGH Gabriel | GBR | 233 | PETIT Adrien | FRA | |||
174 | HOLLMANN Juri | GER | 234 | SOUPE Geoffrey | FRA | |||
175 | SEPULVEDA Eduardo | ARG | 235 | TURGIS Anthony | FRA | |||
176 | VILLELLA Davide | ITA | 236 | VAN GESTEL Dries | BEL | |||
D.S. | SCIANDRI Maximilian | GBR | D.S. | LEBRETON Lylian | FRA | |||
TFS | TREK – SEGAFREDO | USA | THR | VINI ZABU’ KTM | ITA | |||
N° | NAME | NAT | N° | NAME | NAT | |||
241 | NIBALI Vincenzo | ITA | 261 | VISCONTI Giovanni | ITA | |||
242 | BRAMBILLA Gianluca | ITA | 262 | FRAPPORTI Marco | ITA | |||
243 | CICCONE Giulio | ITA | 263 | GONZÁLEZ Roberto | PAN | |||
244 | CONCI Nicola | ITA | 264 | MARENGO Umberto | ITA | |||
245 | DE KORT Koen | NED | 265 | MITRI James | NZL | |||
246 | MOSCHETTI Matteo | ITA | 266 | ROTA Lorenzo | ITA | |||
D.S. | BAFFI Adriano | ITA | D.S. | AMORIELLO Luca | ITA | |||
D.S. | SLONGO Paolo | ITA | D.S. | SCINTO Luca | ITA | |||
UAD | UAE TEAM EMIRATES | UAE | ||||||
N° | NAME | NAT | ||||||
251 | GAVIRIA RENDON Fernando | COL | ||||||
252 | FORMOLO Davide | ITA | ||||||
253 | KRISTOFF Alexander | NOR | ||||||
254 | POGAČAR Tadej | SLO | ||||||
255 | RICHEZE Maximiliano Ariel | ARG | ||||||
256 | TROIA Oliviero | ITA | ||||||
D.S. | FERNANDEZ Jose Antonio | ESP | ||||||
D.S. | MARZANO Marco | ITA | ||||||
Mer på: https://www.milanosanremo.it/en/hospitality/
UCI WORLDTEAMS – 19
- AG2R LA MONDIALE (FRA)
- ASTANA PRO TEAM (KAZ)
- BAHRAIN – MCLAREN (BRN)
- BORA – HANSGROHE (TYSK)
- CCC TEAM (POL)
- COFIDIS (FRA)
- DECEUNINCK – QUICK-STEP (BEL)
- EF PRO SYKLING (USA)
- Gruppeama – FDJ (FRA)
- ISRAEL OPPSTART NASJON (ISR)
- LOTTO SOUDAL (BEL)
- MITCHELTON – SCOTT (AUS)
- MOVISTAR-TEAMET (ESP)
- NTT PRO SYKKELLAG (RSA)
- TEAM INEOS (GBR)
- TEAM JUMBO – VISMA (NED)
- TEAM SUNWEB (TYSK)
- TREK – SEGAFREDO (USA)
- UAE TEAM EMIRATES (UAE)
KVALIFISERT VED RANGERING – 2
- TOTAL DIREKTE ENERGI (FRA)
- SIRKUS – WANTY GOBERT (BEL)
WILD-KORT – 6
- ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC
- ALPECIN – FENIX (BEL)
- BARDIANI CSF FAIZANÈ.
- GAZPROM – RUSVELO (RUS)
- TEAM ARKEA – SAMSIC (FRA)
- VINI ZABÙ KTM (ITA)
Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.