Giro Ciclistico d’Italia, Giro d’Italia’s ungdomsritt

UNO-X stiller på startstreken i dette for dem, den største sykkelutfordring så langt.

Dette blir kalt ungdommens Giro d’Italia, her hele 35 U-23 lag stiller til start fra den 3 til 12 juni. Fra Norge stiller UNO-X med sitt ungdomslag. Det vil for de være den største utfordringen de har hatt på sykkel så langt, hele 10 etapper, herav flere fjelletapper.

Vi presenterer her alle etappene, lagene og resultater første etappe.

1.10| 3. ENE| 144,5 KM²


Cesenatico – Riccione

2.ET| 4. ENE| 138.3 KM²


Riccione – Imola

3.00| 5.ENEBÆR | 132,5 KM²


Cesenatico – Cesenatico

4.00| 6. ENE| 25.4 KM²


Sorbolo Mezzani – Guastalla

5.ET| 7. ENE| 142 KM²


Fanano – Sestola

6.00| 8. ENE| 176 KM²


Bonferraro Di Sorgà – San Pellegrino Terme

7.ET| 9.ENEBÆR | 119,4 KM²


Sondrio – Lago di Campo Moro

8.00| 10. ENE| 115,5 KM²


Aprica – Andalo

9.00| 11. ENE| 167.1 KM²


Cavalese – Nevegal

10.00| 12. ENE| 162,7 KM²


San Vito al Tagliamento – Castelfranco Veneto

Resultater fra første etappe her: 
1  Andrea Cantoni  I Emilia Romagna 03:26:48 7
02  Riccardo Bobbo  Arbeidstjeneste Dynatek Vega + 25 3
03  Mikael Garrison  Hagens Berman Axeon + 26 1
04  Edoardo Ferri  Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 26
05  Francesco Carollo  Rappres va Interregionale + 32
06  Ben Turner  Treenighet racing + 32
07  Nicolo Buratti  Sykkellag Friuli ASD + 37
08  Arnaud De Lie  Lotto Soudal U23 + 37
09  Stan Van Tricht  SEG Racing Academy + 37
10  Jarrad Drizners  Hagens Berman Axeon + 37
11  Laurence Pithie  Groupama-FDJ Conti + 37
Alle UNO-X ryttere kom inn med hovedfeltet 37 sekunder etter vinneren.
TREENIGHET RACING
1  Gloag, Thomas
2  Healy, Ben
3  Lamperti, Luke
4  Rees, Oliver
5  Turner, Ben
LOTTO SOUDAL U23
11  De Lie, Arnaud
12  Van Boven, Luca
13  Ponsaerts, Thibaut
14  Van Der Beken, Aaron
15  Van Eetvelt, Lennert
TEAM COLPACK BALLAN
21  Ayuso, Juan
22  Baroncini, Filippo
23  Gazzoli, Michele
24  Martinelli, Alessio
25  Verre, Alessandro
BIESSE ARVEDI
31  Belleri, Michael
32  Bonelli, Alessio
33  Karboni, Matteo
34  Ciuccarelli, Riccardo
35  Serrano Rodriguez, Javier
SYKKELLAG FRIULI ASD
41  Buratti, Nicolo
42  Carretta, Riccardo
43  Petrelli, Gabriele
44  Pietrobon, Andrea
45  Sandri,Edoardo
KOMETA U23
51  Bennassar Rosselló, Juan Martin
52  Hernaiz Santamaría, Vicente
53  Martin Gutierrez, Alex
54  Piganzoli, Davide
55  Tercero Lopez, Fernando
V.C.MENDRISIO
61  Gaffuri, Mattia
62  Hellemose, Asbjørn
63  Knudsen, Oliver
64  Motti ,Alessandro
65  Santaromita ,Alessandro
ZALF EUROMOBIL DÉSIRÉE FIOR
71  Benedetti, Gabriele
72  Guzzo, Federico
73  Raccani, Simone
74  Tolio, Alex
75  Zambanini, Edoardo
TEAM QHUBEKA
81  Bonaldo, Kevin
82  Coati, Luca
83  Mulubrhan, Henok
84  Pritzen, Marc
85  Puppio, Antonio
HOLDSWORTH ZAPPI RT
91  Agrotis, Alexandros
92  Gilbertson, Theo
93  Hoeks ,Daan
94  Krijnsen, Jelte
95  Sens, Connor
VELO RACING PALAZZAGO
101  Abenante, Pasquale
102  Consolaro, Kristoffer
103  D’Aniello, Immanuel
104  Moreno, Marlon David
105  Fantoni, Matteo
U.C. TREVIGIANI CAMPANA IMBALLAGGI
111  Busatto, Francesco
112  Cassol, Daniel
113  Colnaghi, Luca
114  Ongaro, Davide
115  Pellegrini, Cristofer
BELTRAMI TSA TRE COLLI
121  Grendene, Marco
122  Milesi, Lorenzo
123  Parisini, Nicolo
124  Peschi ,Lorenzo
125  Pesenti, Thomas
DET SVEITSISKE RACINGAKADEMIET
131  Charrin,Aloïs
132  Froidevaux, Robin
133  Mifsud, Andrea
134  Müller, Reto
135  Voisard, Yannis
CAJA RURAL-SEGUROS RGA AMATØR
141  Arriola-Bengoa, Julen
142  Garcia,Pablo
143  Huera, Richard
144  Lopez de Abetxuko, Andoni
145  Pira, Yesid
UTVIKLINGSTEAM DSM
151  Garofoli, Gianmarco
152  Heinschke, Leon
153  Mayrhofer, Marius
154  Vandenabeele, Henri
155  Wilksch, Hannes
GROUPAMA-FDJ CONTI
161  Pithie, Laurence
162  Balmer, Alexandre
163  Raugel, Antoine
164  Thompson, Reuben
165  Van Den Berg, Marijn
I EMILIA ROMAGNA
171  Ansaloni, Emanuele
172  Kantoni, Andrea
173  Dapporto, Davide
174  Gallo, Andrea
175  Tarozzi, Manuele
ARAN CUCINE VEJUS
181  Ginestra, Lorenzo
182  Kjærlighet, Marco
183  Malaver,Brayan Esteban
184  Marziale, Luca
185  Parravano, Francesco
LABORAL KUTXA
191  Berasategi, Xabier
192  Etxeberria, Asier
193  Iribar,Unai
194  Isasa, Xabier
195  Ruiz De Arcaute, Ibai
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS-GW BICIC
201  Casallas, Jeisson
202  Gómez, Germán Dario
203  Varehandel, Didier
204  Peña, Jesus David
205  Rojas, Brandon
SEG RACING ACADEMY
211  Frigo, Marco
212  Chromy,Kyle
213  Hoole (Daan)
214  Van Tricht, Stan
215  Tre, Harrison
MINSK CC U23
221  Harbach, Artsiom
222  Grinkevich, Mark
223  Kiryevich, Artur
224  Marchuk ,Dzianis
225  Shauchenka, Siarhei
U.C.MONACO
231  Sanchez, Pablo
232  Karl, Adam Kristof
233  Mehagnoul, Marc
234  Vinokourov, Nicolas
235  Vinokourov, Alexandre
HAGENS BERMAN AXEON
241  Andrade, Pedro
242  Drizners, Jarrad
243  Garnison, Michael
244  Quinn, Stig
245  Riccitello, Matteus
GAZPROM-RUSVELO U23
251  Martynov, Nikita
252  Popov, Anton
253  Gomozkov, Artem
254  Stepanov, Andrei
255  Yatsenko, Ivan
ARBEIDSTJENESTE DYNATEK VEGA
261  Mentil, Patrick
262  Bobbo, Riccardo
263  Di Benedetto, Stefano
264  Paties Montagner, Eric
265  Zecchin, Michael
GALLINA-EKOTEK-COLOSIO
271  Calzoni, Walter
272  Bauce, Davide
273  Belloni, Manuel
274  Leoni, Alberto
275  Porta, Gabriele
BUTIKK-F.ILI CURIA-ESSEGIBI
281  Agostini, Nicholas
282  Karpeen, Samuele
283  Menegotto, Jacopo
284  Mignolli, Gianluca
285  Rocchetta, Cristian
ISEO – RIME – CARNOVALI
291  Bagatin, Christian
292  El Gouzi, Omar
293  Masotto ,Leandro
294  Raimondi, Alex
295  Zambelli, Samuele
LAN-TJENESTE – ZHEROQUADRO
301  Carro,Simone
302  Cavallo, Luca
303  Rigollet, Laurent
304  Rizza,Stefano
305  Rubino, Samuele
G.S.MASTROMARCO-SENSI-FC NIBALI
311  Spinelli, Nicholas
312  Magli , Filippo
313  Venturini, Alessandro
314  Molini, Federico
315  Nieri, Alessio
CASILLO- PETROLI FIRENZE -HOPPLÀ
321  Baldaccini, Davide
322  Cervellera, Andrea
323  Paris, Edoardo
324  Ghigino, Valter
325  Nencini, Tommaso
UNO-X DARE DT
331  Charmig, Anthon
332  Johannessen, Tobias Halland
333  Johannessen, Anders Halland
334  Kulset, Magnus
335  Juel Skivild, Robin
RAPPRES VA INTERREGIONALE
341  Carollo, Francesco
342  Cortese,Jacopo
343  Di Bernardo, Nicolo
344  Galimberti, Francesco
345  Draghi, Guido
346  Guerra, Andrea

Kommentarer

kommentarer